GALERIJAS CENTRSlv senākais nosaukums - Armijas Ekonomiskais veikals. Tas dibināts 1919. gada rudenī un 1926. gadā tika pārcelts uz ēku, ko dēvēja par “Princeses Spīķeri” - Rīgā, Audēju ielā 16. Attēla autors nezināms.

Armijas Ekonomiskajam veikalam paplašinoties, 1934. gadā tika izteikts ierosinājums veikala vajadzībām celt jaunu būvi. Pamatakmens ielikšanas ceremonija norisinājās 1936. gada 26. septembrī. Pamatakmeni ielika tālaika Latvijas Valsts un Ministru prezidents Kārlis Ulmanis. Attēlu autors nezināms.

Būves celtniecība ilga divus gadus un 1938. gadā jaunās Armijas Ekonomiskā veikala telpas bija gatavas uzņemt apmeklētājus. Attēlā Latvijas Valsts un Ministru prezidents Kārlis Ulmanis (attēlā pa kreisi) kopā ar būves galveno arhitektu Arturu Galindomu (attēlā pa labi) atklāšanas svinībās izmēģina Latvijā pirmo eskalatoru. Attēla autors nezināms.

Armijas Ekonomiskā veikala interjera autors ir Kārlis Plūksne - arhitekts, kas pirmskara Latvijā pazīstams kā vairāku pamanāmu arhitektūras projektu autors un līdzautors. Starp viņa projektiem ir Mākslinieku nams Vecrīgā un Komunāru parks, kas mūsdienās zināms kā Esplanāde, kā arī vairāki pieminekļi un skulpturāli ansambļi. Attēla autors nezināms.

Apgaismojuma plafona tīrīšana pēc remonta sieviešu veļas sekcijā. Apgaismes ķermeņu oriģinālus mūsdienās iespējams apskatīt GALERIJĀ CENTRS - vēsturisko kāpņu daļā. Attēla autors J. Brūveris.

Pēc vērienīga remonta 1972. gadā Rīgas Centra Universālveikala telpas pielāgojās tobrīd valdošajām Padomju savienības tirdzniecības namu interjera tendencēm un estētikas principiem - formu robustums, funkcionalitāte un viegla preču pārskatāmība. Attēlu autors J. Brūveris.

Skats uz Rīdzenes ielu un Rīgas Centra Universālveikala fasādi (attēlā pa kreisi - autors O. Mazurs). Rīdzenes iela kļuva par daļu no tirdzniecības centra pēc pēdējās rekonstrukcijas 2005. gadā, kad Rīgas Centra Universālveikals kļuva par GALERIJU CENTRS (attēlā pa vidu - autors J. Brūveris). Skats no Vaļņu ielas (attēlā pa labi - autors A. Straume).

GALERIJAS CENTRS ēka ir vēsturiski nozīmīga un vairākkārt starptautiski novērtēta kā izcils dizaina objekts un viens no veiksmīgākajiem tirdzniecības centriem Eiropā - tajā skaitā arī Starptautiskās Tirdzniecības centru padomes apbalvojumu par labāko 2008. gada dizaina projektu pasaulē, kategorijā "Tirdzniecības centru paplašināšana un pārbūve".

1919 - 1926
1934 - 1936
1938
1940
1970
1972
1981
2014

Vēsture

Vecrīga sevī glabā gadsimtus. Kopš laikiem, kad Rīga bija viens no aktīvākajiem Hanzas savienības tirdzniecības punktiem, Vecrīga kā tirdzniecības un iepirkšanās meka vilinājusi daudzus. Gan pašus rīdziniekus, gan ieceļotājus. 
Jūgendstila pērlē – Rīgā – mode un smalks dzīvesveids tiek cienīts jau izsenis. Vecrīgu ir grūti iedomāties bez elegances, ko tai piešķir šis – 1938. gadā atklātais tirdzniecības centrs – GALERIJA CENTRS.

Ar GALERIJAS CENTRS vēsturi plašākā izklāstā iespējams iepazīties tirdzniecības centrā uz vietas – īpaši GALERIJAS CENTRS vēsturei veltītā fotoizstādē, kas apskatāma vēsturiskajās kāpnēs. Izstāde veltīta GALERIJAS CENTRS tapšanas vēsturei un attīstībai, sākot no Armijas ekonomiskā veikala un ilggadējā Universālveikala „Centrs” līdz pat mūsdienām. To atzinīgi novērtējuši gan Latvijas vēstures un kultūras eksperti, gan valsts amatpersonas – kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un Rīga 2014 vadītāja Diāna Čivle.

Četros centra stāvos apskatāmas 63 nozīmīgas fotofiksācijas no GALERIJAS CENTRS 73 gadus ilgās vēstures, kas līdz šim atradušās personīgos un valsts arhīvos. Izstādē redzamas fotogrāfijas, sākot no ēkas pamatakmens ielikšanas, kurā piedalījās Latvijas Valsts un Ministru prezidents Kārlis Ulmanis un veikala arhitekts Artūrs Galindoms, līdz pat mūsdienām, ļaujot izsekot GALERIJAS CENTRS attīstībai cauri gadu desmitiem.